Specna Arms

Specna Arms SA-F02 FLEX Gate X-ASR, musta

Hinta 169,90 € 135,38 € / kpl

Bonuspisteet tästä tuotteesta: 3,40€

Tuotekoodi: SA-F02


Saatavuus

Verkkokauppa

Helsingin myymälä

Tampereen myymälä

Määrä:

Yhteensä:

Lisätarjous tämän tuotteen ostajalle!

Tuotteeseen
Tuotteeseen
Tuotteeseen
Tuotteeseen
Tuotteeseen
Varasto

Kaikki tuotteet lähtevät omasta varastosta, Suomesta

Toimitus

Toimitus 2–3 arkipäivässä

Maksutavat

Osta nyt ja maksa myöhemmin

Asiakaspalvelu

Sujuva ja taatusti suomalainen asiakaspalvelu

Maksutavat

Specna Arms SA-F02 FLEX mallintaa M4 rynnäkkökivääriä hieman modernisoituna, aseessa on pitkä Keymod-etupää, Flip-Up-tähtäimet, Crane-perä ja Gaten X-ASR.

FLEX-sarjan sähköaseet ovat komposiittirunkoisia airsoft-replikoita, jotka on valmistettu poikkeuksellisen laadukkaalla koneistolla tässä hintaluokassa. Aseen runko, perä, KeyMod etupää ja pistoolin kahva on valmistettu nailonkuidulla vahvistetusta polymeerimuovista. Muut komponentit, kuten piippu, liekinsammutin ja latauskahva on valmistettu metallista.

Koneistona toimii ver.2 rataslaatikko 8mm laakereilla, teräsrattailla ja teräshampaisella männällä. Aseen tarkkuudesta vastaa 6.03mm tarkkuuspiippu ja helppokäyttöinen hoppi. Koneiston toimintaa ohjaa puolalaisen Gaten erinomainen X-ASR MOSFET joka pienentää laukaisuviivettä ja suojaa koneistoa ja akkua vikaantumiselta.

Kaikista FLEX sarjalaisista löytyy nopea pikajousenvaihto, jonka ansiosta ansiosta voit vaihtaa aseen tehoa pelikentän sääntöjen mukaan muutamassa minuutissa. Mukana toimitetaan m90 ja m120 tasoiset jouset. Matalatehoisempi soveltuu loistavasti sisäpeleihin ja korkeampi tehoinen ulkopeleihin.

Pakkaus sisältää:

  • Hicap lipas 380 kuulaa
  • M90 jousi (M120 jousi on aseessa valmiina)
  • Aseen pikajousenvaihdolla
  • Specna Arms-tarroja

Lipaskoko 380 kpl Pituus 730-810 mm Paino 2280 g Lähtönopeus 93/117 m/s

Lähtönopeuslaskuri