Liivi, jonka etuosassa on kolme tuplalipastaskua pistoolin lippaille, taktiselle valolle tai työkaluille. Seuraavalla rivillä on kuusi avointa M4 lipastaskua elastisilla pikakiinnikkeillä. Kyljissä on MOLLE/PALS kiinnityksiä lisätaskuille, sekä tarranauhalla ja elastisilla pikakiinnikkeillä varmennetut taskut, joihin sopii radiopuhelin, lipas tms.
Liivin yläreunassa on tarranauhalla suljettava 27×19cm tasku, jonka sisässä velcropinta lisätaskuja varten. Liivin ja rinnan välissä on tarranauhalla suljettava 27×17cm verkkotasku asiakirjoille.
Säädettävä ja pikairroitettava lantiovyö sekä olkahihnat jotka ovat pehmustetut ja niissä on D-lenkit sekä kolme PALS- lenkkiä lisätaskuille. Olkahihnat on varmistettu valumisen estävällä ristilukituksella.
Condor tuotteet tulevat USA:sta, jossa tämä merkki on hyvin tunnettu. Condorin valikoima on erittäin laaja aina vaatteita ja isoista repuista pieniin tarviketaskuihin. Tuotteet on valmistettu laadukkaista materiaaleista ja hyvä käytettävyys silmälläpitäen. Tämän takia tuotteet ovat suosittuja myös metsästäjien, vartioiden ja muiden ammattilaisten keskuudessa. Condorin tuotteiden hinta-laatusuhde on erittäin hyvä ja laajasta valikoimasta harrastaja löytää aina sopivan tuotteen. Proairsoft toimii Condorin maahantuojana Suomessa.