ASG Steyr AUG A3 MP sähköase
Bonuspisteet tästä tuotteesta: 6,00€ Lisätietoa
Tuotekoodi: 17936
Kaikki tuotteet lähtevät omasta varastosta, Suomesta
Toimitus 1–3 arkipäivässä
Osta nyt ja maksa myöhemmin laskulla tai osamaksulla
Sujuva ja taatusti suomalainen asiakaspalvelu
Steyr AUG A3 hyödyntää AUG-aseille tuttua pull-pup teknikkkaa. Tämä tarkoittaa sitä, että lipas on liipaisimen takapuolella ja aseeseen saadaan pitkä piippu tuomaan tarkkuutta kuitenkaan aseen pituutta kasvattamatta. AUG-sarjalle toinen hyvin omaperäinen ratkaisu on tulenvalitsin, joka on liitetty liipaisimeen. Puristat liipaisinta hiukan, ampuu ase yhden kuulan. Puristat liipaisimen pohjaan, kytkeytyy sarjatuli päälle.
Aseessa on hyvin monipuoliset kiskot lisävarusteiden kiinnittämistä varten, joten voit itse valita mikä tähtäintyyppi soveltuu sinun käyttötarkoitukseen parhaiten. Eteen voit myös kiinnittää etukahvan, valaisimen, laserin, kameran tai jopa kranaatinheittimen. Piipunkärjestä, liekinvaimentajan alta löytyy vakiokokoiset kierteet äänenvaimenninta varten.
Aseen ylärunko ja kiskoyksikkö ovat metallia, alarunko kovaa polymeerimuovia, kuten esikuvansakin. Aseessa on toimiva kenttäpurku sekä säädettävä hop-up. Hihnakiinnikkeet, lippaanvapautin sekä tulenvalitsin sopii oikea- ja vasenkätisille pelaajille. Aseen sisällä on kestävä täysmetallinen ver.3-rataslaatikko johon käy Marui-yhteensopivat viritysosat.
Aseessa on Ver.3 rataslaatikko 7mm kuulalaakereilla. Rataslaatikon erikoisuus on jousen pikavaihto ominaisuus, jolloin pystyt helposti ja nopeasti muuttamaan aseen lähtönopeutta pelin ja tarkoituksen mukaiseksi.
Ase toimitetaan vertikaalikahvalla, QD hihnakiinnikeellä ja metallisen liekinsammuttimen alla on -14mm kierteet äänenvaimenninta varten. ASG:n täydet lisenssit tuovat Steyr logot ja merkinnät aseen runkoon täydentäen jo muutenkin hyvää viimeistelyä.
Huom. Aseessa on jousen pikavaihto, mikä mahdollistaa valita lähtönopeuden välillä 90-130m/s.
Ase ei sisällä akkua tai laturia, joten hyödynnä ylhäällä näkyvät edut aseen oston yhteydessä.
Lipaskoko 300 kpl Pituus 775 mm Paino 3830 g Lähtönopeus 120 m/s Akku (ei sisälly) Mini (8,4V)
Lähtönopeuslaskuri
ASG
Suositellaan käytettäväksi 0,25g kuulia.
6mm kuula-aseet eli airsoft-aseet (tunnetaan myös nimillä kuula-ase ja kuulapyssy) ampuvat 6 mm muovikuulia ja ovat suosittuja airsoft-harrastuksessa sekä harjoittelussa. Tästä kategoriasta löydät laajan valikoiman 6mm kuula-aseita eri käyttötarkoituksiin – aloittelijalle ja kokeneemmalle harrastajalle.
Valikoimaan kuuluu AEG-sähköaseita, kaasuaseita sekä CO2-kuula-aseita. AEG on helppo ja toimintavarma yleisvalinta, kaasu tarjoaa realistisemman tuntuman ja CO2 on suosittu erityisesti pistooleissa napakan toiminnan ansiosta. Käyttötarkoitus, pelialue ja omat mieltymykset ratkaisevat parhaan vaihtoehdon.
Käytitpä nimeä kuula-ase, kuulapyssy tai airsoft-ase, kyse on käytännössä samasta asiasta: 6mm kuula-aseesta. Muista aina käyttää asianmukaisia suojavarusteita ja noudattaa pelipaikan sääntöjä.
Säädettä Hop Up.
Ampuu sarjatulta.
Suurikapasiteettinen lipas. Lippaaseen mahtuu yleensä 200-600 kuulaa.
Rattaisto on valmistettu metallista.
Aseessa on aidot lisenssillä tehdyt Steyr-logot ja merkinnät.
Ase toimii sähköllä.
Säädettävä lähtönopeus